تعرفه های چاپ انواع پوستر تبلیغاتی

تعرفه طراحی پوستر

ابتدا بهتر است مختصر توضیحی درباره پوستر داشته باشیم تا در ادامه انواع پوستر را نیز شرح دهیم. پوسترها را می توان اعلان هایی دانست که هدف از طراحی و نمایش آن ها اطلاع رسانی درباره ی یک موضوع خاص است.

هدف از طراحی پوستر چیست؟ به صفحاتی کاغذی با ابعاد مختلف که معمولا از یک کاغذ A4 بزرگتر هستند و به منظور تبلیغات یا اطلاع رسانی عمومی نصب می شوند، پوستر گفته می شوند. اغلب پوسترها را در محل هایی که تردد بیشتر است قرار می دهند. ایستگاه های اتوبوس، رستوران ها، فروشگاه ها و موارد این چنینی مناسب ترین مکان برای نصب پوسترهستند. با توجه به اینکه اغلب پوسترهای تبلیغاتی ابعاد نسبتا کوچکی دارند، برای بهتر دیده شدن و مورد توجه قرار گرفتن لازم است تا نکاتی را در خصوص آن رعایت کرد. این نکات را در ادامه مقاله برای شما شرح می دهیم تا یک پوستر عالی و مجذوب کننده داشته باشید

هدف از طراحی اولین پوستر ها چه بوده است؟ جالب است بدانید که کشور انگلستان برای اولین بار در اواخر قرن نوزدهم میلادی پوستر را ابداع کرد. البته این پوستر مانند پوسترهای امروزی نبود؛ بلکه به جای کاغذ در آن از چوب استفاده می شد. پس از مدت کوتاهی در فرانسه نیز پوستر رواج پیدا کرد. اما جهانی شدن آن به پس از جنگ جهانی اول باز می گردد که رفته رفته بر روی کاغذ، چاپ و منتشر شد. امروزه انواع پوسترهای مختلف با سایز های مختلف را می توان یافت در حالی که در گذشته چنین نبود.

انواع پوسترها چه کاربرد هایی دارند؟

پوسترهای فیلم:

از پوسترهای فیلم برای به نمایش درآوردن قسمتی از فیلم استفاده می شود. این کار در واقع نوعی تبلیغ برای فیلم است که البته بسیار کم هزینه تر از سایر روش های تبلیغاتی می باشد. استفاده از آن ها تا زمانی که انواع رسانه ها به وجود نیامده بودند رونق داشت اما رفته رفته منسوخ شدند.

پوسترهای رویداد:

در این نوع پوستر یک اطلاع رسانی عمومی صورت می گیرد. به طور مثال تبلیغات کنسرت، گردهمایی، نمایشگاه ها همگی در این دسته قرار دارند.

پوسترهای مسافرتی

بیشتر آژانس های مسافرتی از این نوع پوسترها استفاده می کنند. هدف اصلی پوسترهای مسافرتی سوق دادن مردم به سمت یک محیط تفریحی برای مسافرت است.

در طراحی انواع پوستر چه نکاتی در نظر گرفته می شود؟

رنگ ها:

دقت کنید که طیف رنگ هایی که مورد استفاده قرار می گیرد باید همخوانی داشته باشد. سعی کنید حداکثر از سه طیف رنگی استفاده کنید و درجه اهمیت این سه رنگ باید متفاوت باشد. برای نمایش موضوعات مهم تر از یک طیف رنگ اصلی و به ترتیب اهمیت موضوعات از طیف های دوم و سوم استفاده کنید.

اگر طیف رنگ های بسیاری در پوستر مورد استفاده قرار گیرد، سبب می شود تا ذهن کاربر آشفته شود و تاثیرگذاری کمتر خواهد بود.

فرم ها:

منظور از فرم ها در واقع همان اشکال هندسی است که به کار گرفته می شود. برای پوستر های رسمی و سنگین مانند ادارات و کارخانه های صنعتی از خطوط شکسته استفاده کنید. برای پوستر های کمدی و غیر رسمی تر خطوط منحنی را بیشتر مورد نظر داشته باشید.

فونت ها:

جهت افزایش جذب مخاطب سعی کنید از تایپوگرافی ها استفاده کنید. همچنین برای متون جدی و اساسی از فونت بولد استفاده کنید. متونی که به منظور انتقال ظرافت موضوع مورد استفاده قرار می گیرند بهتر است از فونت ایتالیک درآنها استفاده شود. در نهایت برای نمایش متون کمدی از فونت های تزییناتی استفاده کنید.

پوسترها چگونه می توانند به مشاغل ما کمک کنند؟

  • با چاپ و انتشار پوستر می توان یک برند تجاری را معرفی کرد
  • پوسترهای دیواری به راحتی هر تبلیغی را ساپورت می کنند
  • هزینه ای که پوسترها برای تبلیغات دارند بسیار با صرفه و مناسب است
  • از پوستر تبلیغاتی بزرگ می توان به جای بیلبورد استفاده کرد که هزینه ی کمتری نیز دارد.