تعرفه های خدمات طراحی

تعرفه طراحی

طراحی گرافیک یا گرافیک دیزاین (Graphic design) دانش و تخصصی است که در آن یک ارتباط بصری مبتنی بر عناصری چون متن، تصویر، رنگ و فضا ایجاد می شود. طراحی گرافیک از نمادها، تصاویر و متن استفاده می کند تا ایده ای را به نمایش در آورده و پیامی را منتقل نماید. گرچه برخی طراحی گرافیک را به استفاده از فتوشاپ و ساخت بنر یا طراحی قالب اینستاگرام محدود می کنند اما این رشته دامنه ی بسیار گسترده ای دارد طوری که امروزه ارائه خدمات طراحی گرافیک نه تنها یکی از مشاغل پر رونق است، بلکه نقش مهم و اثرگذاری در صنعت تبلیغات داشته و به یکی از ارکان اصلی تبلیغات و بازاریابی تبدیل شده است، به گونه ای که امروز تبلیغ و بازاریابی و حتی پیام رسانی در انواع رسانه های مکتوب، تصویری و مجازی بدون طراحی های گرافیکی جذاب، رسا و کاربرپسند غیرممکن به نظر می رسد.

تاریخچه خدمات طراحی گرافیک

طراحی گرافیک به طور جدی از زمانی مطرح شد که به دنبال انقلاب صنعتی رشد صنعت چاپ و کاغذسازی رقم خورد، چرا که همراه آن استفاده از تزئینات برای متن های چاپ شده بر روی کاغذ آغاز گشت. رفته رفته به کارگیری عناصر بصری رشد بیشتری یافت، تلفیق طراحی حروف با عکاسی و همچنین تصویرسازی به ایجاد اصطلاح طراحی گرافیک در سال ۱۹۲۲ انجامید. جنگ جهانی دوم و استفاده دستگاه های تبلیغاتی طرفین جنگ از طراحی گرافیک موجب فراگیر شدن و رشد آن شد. با ظهور کامپیوترها در نیمه دوم قرن بیستم و عرضه اولین نرم افزارهای تخصصی گرافیک در اواخر این قرن، طراحی گرافیک دچار تحولات بنیادین و شگرفی شد و عرصه های بکر و تازه ای پیش روی طراحان گشوده شد.

دیری نپایید که خدمات طراحی گرافیک به واسطه ابزارهای نوین و طرح های بدیعی که از سوی طراحان ارائه شد، با استقبال مضاعف انواع کسب و کارها مواجه شد، زیرا طراحی گرافیک نه به عنوان یک رشته هنری بلکه در قالب یکی از بازوان اصلی تبلیغات و بازاریابی مطرح شده و استفاده از طراحی های جذاب و خلاق، نویددهنده جذب مشتری و افزایش سود برای صاحبان مشاغل بود. در واقع طراحی کامپیوتری نه تنها حوزه خدمات طراحی گرافیک بلکه از طریق آن، حوزه های تبلیغات و بازاریابی را با دگرگونی های بزرگ و تحولات خیره کننده ای همراه ساخت.

خدمات طراحی گرافیک چیست

طراح گرافیک فردی است که تلاش می کند هدف و پیام سفارش دهنده را با استفاده از عناصر بصری و گرافیکی به طور جذاب، گویا و گیرا به مخاطبان منتقل کند. خدمات طراحی گرافیک شامل ارائه طیف گسترده و متنوعی از محصولات و خدمات است

از جمله:

– طراحی نشانه (لوگو)، نام تجاری و لوگوتایپ. در گذشته کمپانی ها و شرکت های بزرگ به دنبال داشتن لوگوی اختصاصی بودند اما امروزه کسب و کارهای کوچک، استارت آپ های نوپا و افراد نیز طراحی لوگو را جزء الزامات مسیر برندسازی خود می دانند و خیلی زود به سراغ آن می روند.

– طراحی ست اداری. ست اداری شامل طراحی اقلام مورد نیاز ادارات، سازمان ها و شرکت ها نظیر کارت ویزیت، سربرگ، پاکت نامه و مواردی از این دست می شود.

– طراحی بسته‌بندی محصولات. امروز دیگر بسیاری از تولیدکنندگان کالا به اهمیت بسته بندی در جذب مشتریان بالخص برای اقلام صادراتی پی برده اند و طراحی بسته بندی جایگاه خود را پیدا کرده است.

– طراحی جلد کتاب، صفحه‌آرایی و فرم بندی مجلات و نشریات. یکی از حوزه های سنتی ارائه دهندگان خدمات طراحی گرافیک عرصه چاپ و نشر و هنرنمایی بر روی کتب و مجلات بوده که هنوز هم رونق گذشته را دارد و البته دامنه آن به کتب و مجلات الکترونیکی نیز کشیده شده است.

طراحی پوستر، بنرهای تبلیغاتی مکتوب و مجازی، طراحی سایت، طراحی بیلبورد، طراحی کمپین تبلیغاتی، طراحی هویت بصری، طراحی کاراکتر و تصویرسازی و … از جمله دیگر مواردی است که به عنوان خدمات طراحی گرافیک شناخته شده و نیاز طیف گسترده ای از مشتریان اعم از کسب و کارها، ادارات، مدارس، مساجد، شخصیت ها و … را پوشش می دهد.