چاپ سربرگ

چاپ سربرگ

چاپ سربرگ

چاپ سربرگ امروزه کاربردهای فراوانی دارد. از نگارش نامه های رسمی گرفته تا نوشتن یک یادداشت ساده روزانه ممکن است از سربرگ استفاده شود.

در اینجا بهتر است توضیح بیشتری در مورد سربرگ بدهیم. تا با کاربردهای سربرگ واهمیت چاپ سربرگ بیشتر آشنا شویم.

سربرگ ها کاغذ های نیمه  آماده هستند. منظور از نیمه آماده بودن سربرگ این است که نام و آرم شرکت  و آدرس وشماره تلفن روی سربرگ چاپ شده است و برای نوشتن نامه فقط کافی است متن اصلی روی سربرگ نوشته شود .

چاپ سربرگ در دو نوع رسمی وغیر رسمی انجام میشود.

از سربرگ ها رسمی برای نوشتن نامه های رسمی که بین سازمانهای دولتی و غیر دولتی استفاده میشود.در این نوع سربرگ معمولا نام و آرم سازمان در بالای سربرگ سمت راست و تاریخ وشماره وپیوست در بالای سربرگ سمت چپ قرار میگیرد. در پایین سربرگ معمولا شماره تماس و آدرس نوشته میشود.

به دلیل استفاده فراوان سربرگ در سازمانها ،چاپ سربرگ ارزان و فوری  برای آنها اهمیت ویژه ای دارد.

چاپ سربرگ غیر رسمی به صورت سلیقه ای انجام میشود. از این نوع سربرگ معمولا برای یادداشت های روزانه استفاده میشود و هدف تبلیغ شرکت یا موسسه مورد نظر است.

مثلا یک رستوران برای تبلیغ کار خود میتواند سربرگ چاپ کند و ان را به مشتریان به عنوان برگه یادداشت بدهد.

چاپ تجسم نگار امکان چاپ هر نوع سربرگ را برای شما فراهم میسازد.

تا اینجا با سربرگ وکاربرد آن آشنا شدید. حال زمان آن رسیده که سربرگی مناسب و زیبا طراحی کنید وآن را برای چاپ به تجسم نگار ارسال نمایید.

نکته ای که در طراحی سربرگ باید در نظر بگیریم این است که سربرگ در عین زیبایی باید تا حدودی ساده باشد تا خواننده را از متن اصلی نامه ای که در سربرگ نوشته میشود، غافل نکند. زمینه سربرگ هم حتی المکان سفید باشد یا از آرم ونوشته های کم رنگ استفاده شود تا متنی که  قراراست بعدا روی سربرگ  نوشته میشود خوانا باشد.

 

سایز سربرگ

سایز اصلی  سربرگ  که بیشتر ادارات رسمی از آن استفاده میکنند. A4 وA5 میباشد.

چاپ سربرگ برای  کاغذ یادداشت  در سایزهای کوچکتر مثلا  A6  و B6  رایج میباشد.

درچاپ تجسم نگار میتوانید سربرگ خود را در هر سایز دلخواهی که مورد نظرتان است سفارش  دهید.

بیشتر مشتریان تمایل دارد با صرفه هزینه کمتر صاحب  سربرگ با کیفیت شوند.

اما ممکن است در میان مشتریان، کسانی هم  باشند که نیاز به چاپ سربرگ فوری دارند و هزینه چاپ سربرگ برای آنها در درجه دوم اهمیت قرار دارد.

ما به شما روش چاپ سربرگ ارزان و با کیفیت و همینطور روش چاپ سربرگ فوری را ارئه میدهیم و شما میتوانید با توجه به نیاز خود در چاپ تجسم نگار هر کدام از روشهای چاپ را انتخاب کنید.

روش چاپ سربرگ ارزان

چاپ آفست امکان چاپ سربرگ ارزان و با کیفیت را برای شما فراهم میسازد. شما میتوانید  سربرگ خود را در تیراژ بالا و به صورت چاپ آفست سفارش دهید در این صورت در هزینه چاپ سربرگ صرفه جویی کرده و سربرگ ارزان وبا کیفیتی خواهید داشت.

روش چاپ سربرگ فوری

در صورتی که نیاز به چاپ سربرگ فوری و در کمترین زمان ممکن دارید . میتوانید آن را در قسمت چاپ دیجیتال سفارش دهید.

چاپ دیجیتال از لحاظ هزینه مقرون به صرفه نمیباشد ولی چنانچه نیاز به چاپ سربرگ فوری دارید به شما پیشنهاد میکنم  آن را به صورت چاپ سربرگ دیجیتال ودر تیراژ پایین سفارش دهید. در این صورت میتوانید سربرگ خود را بعدا به صورت افست و در تیراژ بالا چاپ کنید.

شما در چاپ تجسم نگار میتوانید با توجه به نیاز خود هر روشی را که مایل هستید انتخاب کنید.

راه حل دیگری که به شما برای چاپ سربرگ ارزان کمک میکند رنگ چاپ میباشد

رایجترین نوع چاپ سربرگ ، چاپ چهار رنگ میباشد. برای چاپ سربرگ ارزان میتوانید طراحی خود را براساس تعداد کانال رنگی به صورت تک رنگ ، دورنگ یا سه رنگ انجام دهید.

با این ترفند شما مجبور به پرداخت هزینه اضافه برای رنگی که نیازبه چاپ آن ندارید نیستید وچاپ سربرگ ارزان خواهید داشت.

انتخاب کاغذ مناسب برای چاپ سربرگ

چاپ سربرگ بر روی هر نوع کاغذ دلخواهی قابل انجام است. ولی پر کاربردترین کاغذ برای چاپ سربرگ تحریر ۸۰ و۱۰۰ گرم میباشد.

کاغذهای تحریر اندونزی بهترین و مناسب ترین نوع کاغذ برای چاپ سربرگ میباشد که  شما میتوانید در تجسم نگار برای چاپ سربرگ خود آن را انتخاب کنید.

نکته دیگری که در مورد سربرگ  باید گفته شود. سرچسب زدن است. برای جلوگیری از پراکنده شدن کاغذ سربرگ معمولا سربرگ را بسته به نوشته های آن از سمت بالا یا چپ چسب میزنند.

البته در صورتی که میخواهید سربرگ شما از سمت دیگری چسب شود. میتوانید در توضیحات خود موقع ثبت سفارش قید نمایید.

شما میتوانید برای زیباتر شدن سربرگ از خدمات اضافه ای که روی سربرگ قابل انجام است استفاده کنید.

یکی از این خدمات طلاکوب است که شما میتوانید هر قسمت از سربرگ را که خواستید از نوشته ها تا آرم را طلاکوب کنید. درصورتی که قصد این کار راردارید توضیحات ارسال فایل طلاکوب را با کلیک بر روزی لینک زیردر سایت تجسم نگارمطالعه کنید.

روش ارسال فایل طلاکوب

خدمات اضافه دیگر قابل انجام بر روی سربرگ  قالب خاص میباشد که با این روش میتوانید سربرگ خود را به هر شکلی که خواستید برش بزنید . روش ارسال  فایل قالب را نیز میتوانید در لینک زیر در سایت تجسم نگار مطالعه نمایید.

روش ارسال فایل قالب

شماره زنی بیشتر برای چاپ فاکتور استفاده میشود . ولی ممکن است شما مایل باشید برگه های سربرگتان شماره داشته باشد.. برای این کار میتوانید موقع ثبت سفارش گزینه شماره زنی را انتخاب کنید. و بنویسید میخواهید شماره سربرگ از چند شروع شود.