Skip to content

چاپ آنلاین تجسم نگار , چاپ کارت ویزیت

۱۰
خرداد

تشریح انواع بنرهای تبلیغاتی

 

انواع بنرهای تبلیغاتی:

 

بنر یک تصویر گرافیکی کوچک و معمولا مستطیلی است که به یک پایگاه اینترنتی دیگر متصل می شود و ابعاد مختلفی دارد. بنرها اولین شکل از تبلیغات بودند که به طور گسترده در اینترنت مورداستفاده قرار گرفتند و امروزه از معروف ترین و پرکاربردترین انواع تبلیغات اینترنتی به حساب می آیند.

بنرها معمولا در فرمتGIF، ساخته شده و در قسمت بالای صفحات اینترنتی قرار می گیرند. کاربر با کلیک کردن روی آن ها به صفحه ای منتقل می شود که توضیحات بیشتری درمورد آن تبلیغ به او می دهد و یا مستقیما به پایگاه اینترنتی شرکتی که تبلیغ را طراحی کرده منتقل می شود. این مدل از تبلیغات اینترنتی را می توان تا حدی به تبلیغات سنتی چاپ شده در روزنامه ها و مجلات تشبیه کرد.

بنرها دارای انواع مختلف و متفاوتی هستند و می توان آنها را به صورت زیر دسته بندی کرد:

الف) بنرهای ثابت: این بنرها معمولا در فرمت GIF تهیه شده و دربردارنده تصاویر و متونی هستند که ثابت بوده و حرکت نمی کنند. قبلا از این نوع بنرها به دلیل آنکه گمان برده می شد مورد توجه بازدیدکنندگان قرار نمی گیرند کمتر استفاده می گردید. اما امروزه تحقیقات نشان داده است که بعضی کاربران این نوع از بنرها را ترجیح می دهند و به همین دلیل اخیرا استفاده از آن ها بیشتر شده است.

روش معمول تبلیغات آنلاین که در ایران استفاده می‌شود بنر‌های تبلیغاتی هستند که عموما ثابت هستند!

ب) بنرهای متحرک (انیمیشنی): این نوع بنرها از ترکیب چندین بنر ثابت و با استفاده از نرم افزارهایی مخصوصی نظیرGIF BUILDER طراحی گردیده و همانند کارتون های انیمیشنی دارای خاصیت تغییرپذیری هستند. اندازه و حجم این بنرها نیز معمولا از بنرهای ثابت بیشتر است. اما از طرفی این بنرها به علت حجم زیاد و اندازه های بزرگ سرعت بارگذاری صفحات اینترنتی را کاهش می دهند.

ج) بنرهای تعاملی(دارای غنای رسانه ای): در این نوع با استفاده از انواع نرم افزارها و فناوری های رسانه ای ویژگی ها و کارکردهایی را به بنرها اضافه می کنند به طوری که توانایی تعامل پذیری خاصی پیدا می کنند. برای مثال بنرهایی وجود دارند که اول چند گزینه را برای کاربر نمایش داده (مثلا سوال درمورد مذکر یا مونث بودن کاربر!) و درصورت انتخاب هرکدام از آن گزینه ها توسط کاربر در ادامه تبلیغات خاصی به او نشان داده می شود. با وجود هزینه بالاتر برای طراحی آن ها اما از آن جا که طبق تحقیقات، اثربخشی این نوع از دو نوع دیگر بیشتر است . شرکت ها هم ترجیح می دهند بیشتر از آن استفاده کنند. FLASH و SHOCKWAVE از رایج ترین نرم افزارها برای طراحی بنرهای تعاملی هستند.

تشریح انواع بنرهای تبلیغاتی

۷
خرداد

چگونه به تبلیغاتتان جذابیت، رنگ و حس اضافه کنید

 

مارک تواین: با داشتن عوامل قدرتمند، به مقصود خود دست می یابید
…. و به درستی همین طور است. شکست یا موفقیت فعالیتهای بازاریابی شما به نوع کلمات انتخابی برای معرفی تولیدات، خدمات و موقعیت خودتان در تبلیغات بستگی دارد.
شما در انتخاب کلمات مختارید. مشکل اصلی استفاده از کلمات پوچ و بی معنی است. مغز به یکباره از هرگونه فکر خلاق تهی می شود. این زمانی است که مجموعه ی جملات تعیین شده برای ایجاد تغییرات اعجاب انگیز در تبلیغات، جادوی خود را از دست می دهند. منظور، مجموعه ای از عبارات از پیش نوشته شده است که با اضافه کردن به متن تبلیغات، نیرویی خارق العاده و همین طور امکان انتخاب گزینه های مختلف را به وب سایت شما عرضه می کند. این مجموعه در واقع سفری باورنکردنی از درون کلمات است که به تبلیغات شما جذابیت، رنگ و حس می بخشد. با عبارات حاوی نکات روز می توانید به تبلیغاتتان جان ببخشید.
حال، چگونه این عبارات و نکات روز را انتخاب می کنید؟

گام نخست: به درستی از مضمون تبلیغاتی که- در تلویزیون، روزنامه، ای میل یا مجله به نمایش گذاشته اید، آگاه باشید. کافی است تبلیغات را به دقت مطالعه کنید.

گام دوم: این بخش شامل جملات درنظر گرفته شده ی شماست. کلماتی را که تأثیر عمیقی بر شما می گذارند، در جایی یادداشت کنید. دفترچه یا بخشی از کامپیوتر خود را به نوشتن این نکات روز اختصاص دهید. این ها جملاتی هستند که اخیراً یادداشت کرده ام:
چیزی را نپذیر مگر آنکه بهترین باشد، چرا که تو ارزشش را داری، و این هدیه ای از خودت به خودت است.

گام بعدی، ترکیب و اضافه کردن این جملات به تبلیغات است. برای درک بهتر این مرحله باید تبلیغی را که قبلا تهیه شده مورد بررسی قرار دهید. میزان تأثیر آن بر خواننده چقدر است؟ چقدر شور و حرارت در آن موج می زند؟ آیا این تبلیغ توجه شما را به خود جلب می کند؟ درصورت منفی بودن پاسخ، زمان استفاده از جملات سحرآمیز بازاریابی فرا رسیده است. جمله های مناسب که خدمات یا تولیداتتان را هرچه بهتر معرفی می کند، در جای جای تبلیغات گنجانده، سپس آن را اصلاح کنید.

حال این جمله را که شخصی بدون آگاهی از جملات سحرآمیز بازاریابی نوشته، بخوانید:
کت قهوه ای جدید برای بانوان- سایز XL
در حقیقت این جملات مرا جذب نکرد، بلکه تصویر مربوط به آن برایم تازگی داشت. بله، واقعاً تولید فوق العاده ای است: حال ببینید که چگونه یک تبلیغ خشک و خالی با استفاده از جملات سحرآمیز بازاریابی تغییر می کند:
با پوشیدن این کت چرمی قهوه ای شکلاتی، تمام قد و عالی، به هرآن چه که در اطراف شماست می تابید.
برای دوست داران کیفیت خوب با پرداخت بخشی از قیمیت خرده فروشی راحتی و شیک پوشی را تجربه می کنید.
این کت بی نظیر زیبایی را به کمد لباس های زمستانی خود وارد می کنید.
برای بانوان با سایز XL.

آیا تفاوت را حس می کنید؟ با استفاده از کلمات جادویی بازاریابی به راه های جدید تاثیر برخریداران دست پیدا کرده، به این طریق تولیدات خود را هرچه عمیق تر در قلب و روح آن ها جای می دهید و به ژرف ترین نقطه ی خواسته های آن ها می رسید.
چرا از همین حالا برای تبلیغات تان اقدام نمی کنید؟ کافی است این سه پیشنهاد را برای اضافه کردن گرمی، رنگ و حس به تبلیغات تان اضافه کنید. تغییرات حاصل را در تبلیغات و همین طور در درآمد حاصل از فروش محصولات بررسی کنید.

چگونه به تبلیغاتتان جذابیت، رنگ و حس اضافه کنید

۴
خرداد

جدا سازی مطالب از الگو سایت

ایده اصلی پشت مفهوم جدا سازی مطالب از الگوی سایت، ساخت بستری است که به طراحان سایت و برنامه نویسان این امکان را می دهد تا نمای سایت را بدون نیاز به صفحه آرایی مجدد مطالب تغییر دهند. این مقاله، منطق پشت این جداسازی را تشریح می کند.

منظور مرا اشتباه متوجه نشوید، تنها یک روش برای انجام این کار وجود ندارد. از آنجاییکه با ظهور تکنولوژیهایی نظیر CGI، ASP، و PHP که به برنامه نویسان این امکان را مدهد تا بطور دینامیک صفحات سایت خود را تولید کنند، از این رو بسیاری از شرکتها روشهای خلاقانه ای را در ساخت نرم افزارهایی تحت وب بکار برده اند که از این مفهوم استفاده می کند.

ظرف چند سال گذشته، جامعه اینترنتی، سعی در تولید مجموعه استانداردهایی برای ساخت و طراحی سایت کرده است. یکی از آن تکنولوژیهای جدید، CSS نام دارد.عملا چیز جدیدی در روشی که CSS در نمایش صفحات بکار می برد وجود ندارد. CSS به برنامه نویسان این اجازه را می دهد تا استایلی را برای هر تگ html تعریف کنند. این روش، مشابه روشی است که برنامه نویسان در قدیم با اتصال متغیری به هر تگ html، استایل آن را تعریف می کردند. تفاوت اصلی آن است که تعاریف CSS، می توانند با اکثر مرورگرهای موجود، تفسیر شوند در حالیکه در روشهای قدیمی، موتور تولید صفحات دینامیک، تفاسیر را انجام می داد.

سازمان استانداردهای اینترنتی W3C، برنامه نویسان و طراحان را با افزایش قابلیتهای کنترل روی ظاهر صفحات، به استفاده از CSS تشویق می کند. اختیارات جدیدی که CSS می دهد در زبان توصیفی HTML وجود ندارد. شکی وجود ندارد که این یک حرکت هوشمندانه بوده است. برنامه نویسان مجبور شده اند تا برای رسیدن به صفحاتی جذاب از CSS که از اصل جداسازی مطالب از الگوی سایت، پشتیبانی می کند استفاده کنند. متاسفانه CSS آنطور که باید جایگاه خود را براحتی در مسیر اینترنت پیدا نکرد چراکه بخاطر مشکلات ناشی از سازگاری با اکثر مروزگرها، استفاده از CSS معضلاتی را پدید آورد. امروزه CSS توسط اکثر مرورگرها پشتیبانی میشود درحالیکه CSS2، که نسخه جدیدتری از CSS است هنوز با مشکلات سازگاری با مرورگرها دست و پنجه نرم می کند.

آشکار است که جدا سازی مطالب از الگوی سایت نه تنها با استایلها سر و کار دارد بلکه با مشکلاتی که در سازگاری مرورگرها بوجود می آید نیز سر و کار دارد. استایلها اولین چیزی بودند که توسط طراحان وب و برنامه نویسان بکار گرفته شدند. با افزایش پیچیدگی سیستمهای فناوری اطلاعات (IT)، جامعه اینترنتی به دنبال راه حلهایی هستند که استاندارد باشند بطوریکه مطالب بتوانند سادگی مدیریت شوند. یکی از اهداف در این استانداردها، تعریف یک زبانی است که سیستمها بتوانند با یکدیگر صحبت کنند و به تبادل اطلاعات بپردازند. با نگاهی بر تاریخچه موسسات بزرگ، این شرکتها برای هدایت تجارت خود از نرم افزارهای گوناگونی برای شبکه های خود استفاده کرده اند. برنامه های تحت اینترنت می توانند بستر واحدی را ارائه دهند که قادرند واسطه ای میان سیستمهای مختلف باشند و اجازه دهند تا ارتباط بطور گسترده تری صورت گیرد.

XML (زبان نشانه گذاری قابل بسط) بعنوان استانداردی برای نمایش خالص مطالب مورد قبول قرار گرفته است. OFX (تبادل مالی باز) خویشاوندی نزدیک از XML است که بطور گسترده ای توسط انستیتوهای مالی مورد قبول قرار گرفته است.

نیاز به نمایش مطالب به روشی استاندارد که آنها را از هر گونه المان طراحی جدا کند، در آن زمانها خیلی ضروری بنظر می رسید بطوریکه برای اولین بار در تاریخ نرم افزاری جهان، سه شرکت غول نرم افزاری (سان، آی بی ام، و مایکروسافت) عملا هر کدام با یکدیگر به توافق رسیدند و تقریبا یک شبه، XML بوجود آمد و توسط بسیاری از خبرگذاری ها و گردآورندگان مطالب، مورد قبول قرار گرفت.

ولی هنوز این مفهوم، بطور کامل پیاده سازی نشده بود. CSS با استایلها سر و کار دارد درحالیکه XML با محتویات و مطالب. ولی الگوی سایت چه؟ همه روزه بیش از هزاران سایت های جدید بوجود می آیند. همه روزه بیش از میلیونها صفحه جدید، به دیتابیس سراسری شبکه جهانی وب اضافه می شود. وبمستران به این نتیجه رسیده اند که تنها تغییر در رنگ پیش زمینه و رنگ فونتها ممکن است برای تازه نگاه داشتن سایت برای رقابت با دیگر وب سایتها کافی نباشد. در هر صورت، تغییر در الگوی سایت می تواند در مواردی تلاش زیادی را نیاز داشته باشد چراکه اینکار نیازمند ویرایش در سورس صفحات است. برای حل این مشکل، XSL بوجود آمد. XSL مجموعه ای از قوانینی است که می توانند الگوی صفحات را توصیف کنند. با ترکیب XSL و XML (و گهگاه CSS)، خروجی نهایی، فایل HTML معتبری خواهد بود.

XSL، از لحاظ مکانیزم بسیار شبیه به دیگر صفحه سازهای دینامیک است. با توجه به این حقیقت که XSL بدون پلتفرم است و وابستگی به آن ندارد، بزرگترین مزیت آن، این است که می تواند بر روی کامپیوتر کاربران یا کلاینت، اجرا شوند. وب سرور، مطالب را در فرمت XML و الگو را در فرمت XSL، به کلاینت می فرستد. با انجام اینکار، حجم کار CPU سرور کمتر شده و نیز بارگذاری صفحات سریعتر می گردد که منجر می شود سرور بتواند با سرعتی بیشتر، به کارهای دیگری بپردازد. در هر صورت، XSL، توسط اکثر مرورگرها پشتیبانی نمی شود. در نتیجه بر خلاف XML، XSL بسادگی مسیر خود را در بازار پیدا نکرد.

پیش از آنکه شما پشت میز کار خود برگردید و شروع به اصلاح سایت خود بر طبق این استانداردهای اساسی کنید، باید بدانید که این تکنولوژیها واقعا در اکثر مواقع نیاز نمی باشند. در حقیقت، استفاده از آنها در مواقعی که ضروری نیست می تواند منجر به مشکلاتی برای شما شود. CSS معمولا منجر به این نخواهد شد تا سیستم شما کندتر شود. تنها کافی است تا سعی کنید که فایلهای CSS خود را به کمترین حجم ممکن برسانید. بسیاری از برنامه نویسان وب، فایلهای CSS بزرگی را نگاه داری می کنند که در آنها تعاریفی غیر مستعمل وجود دارد. تصمیم بر سر اینکه از XML استفاده کنید یا نه، تصمیم بزرگی خواهد بود. چنانچه سایت شما، صفحات را بصورت دینامیک با دیتابیسهایی نظیر MySQL، می سازددر اینصورت افزودن XML، بشدت بر کارایی سایت شما تاثیر منفی خواهد داشت. در برخی اوقات، شما انتخاب دیگری ندارید و نیاز دارید تا سخت افزارتان را ارتقا دهید تا راندمان سایت حفظ شود. هیچ قانون سر انگشتی برای این موضوع وجود ندارد. تصمیم گیری باید بسته به هر سیستم و نیازهای مهندسی آن صورت گیرد. پیشنهاد من به شما این است که دو قدم جلوتر فکر کنید. سعی کنید آنچه را که سایت شما در آینده بعنوان خدمات اراده می دهد را پیش بینی کنید. برای سایت تان درست تصمیم گیری کنید و این کار را در گام اول انجام دهید تا از بسیاری از مشکلات در آینده بر حذر باشید.

جدا سازی مطالب از الگو سایت

۳۱
اردیبهشت

بهترین انیمیشنهای سال ۲۰۱۰

تولیپ ، سگ من My Dog Tulip

این داستان مردیست که تنها یک بار در زندگی عاشق می شود، آنهم برای مدت پانزده سال! او عاشق سگش می شود و احتمالا این عشق، تنها نوعی از عشق است که او قادر است تجربه کند. در حالیکه همه ی مردان ، کتابهایی در مورد زنان زندگیشان می نویسند، جی . آر. آکرلی J. R. Ackerley کتابی در مورد سگی از نژاد جرمن شپرد مینویسد که از یک خانه ی پر خشونت نجات داده است. رمان ” تولبپ، سگ من” ، اکنون تبدیل به یک فیلم انیمیشن درخشان شده است که در آن، تصاویر زیبا  با صدای هنرمند بزرگی چون کریستوفر پلامر Christopher Plummer در هم آمیخته اند. فیلم، یک فیلم انیمیشن است، اما مسلما برای کودکان ساخته نشده است. داستان، از سوی فردی با احساساتی بالغ و قوام یافته روایت و ساخته و پرداخته شده است که احساس تنهایی، حق شناسی و حس کنجکاوی شدید نسبت به زوایای زندگی دیگران را بخوبی می شناسد.راوی داستان کریستوفر پلامر است. او در نقش مردی سخن می گوید که شصتمین دهه ی زندگی را می گذراند ، برای بی بی سی کار می کند و در لندن زندگی می کند. او یک تک روی بد اخلاق، پیچیده و تنهاست. او ( جی . آر . آکرلی) ، توسط سگش ” تولیپ” ، به نیازها و شیوه ی زندگی سگهای اهلی پی می برد:  به شیوه ی آموزش دادنشان، نظافتشان، قدم زدنشان، رفتارهایشان برای حفظ قلمرو، نیازهای جنسیشان، بیماریهایشان ، شخصیتشان ، و بالاخره زندگی و مرگشان. هیچ والدینی هرگز نتوانسته اند اینگونه مراقب و ناظر رفتارهای فرزندانشان باشند!

فیلم توسط پال و ساندرا فیرلینگر Paul and Sandra Fierlinger کارگردانی شده است و در آن از تصاویر آبرنگ ساندرا فیرلینگر استفاده شده است. رنگهای استفاده شده توسط او، خطوطش، تواناییش در غنی کردن یا کمرنگ کردن رنگها، همه به خوبی در خدمت روایت داستان قرار گرفته اند. او لندن را با تاکسیهای سیاه و اتوبوسهای قرمزش به تصویر می کشد و سپس با نگاهی معنوی به طراحی پوتنی کامن Putney Common ( بخشی از لندن) می پردازد. او یک هنرمند مستقل است، اما اگر شما با آثار نقاشی ” دیوید جنتلمن David Gentleman ” آشنایی داشته باشید، ایده های ساندرا فیرلینگر را بهتر در میابید.

راز کلزThe Secret of Kells

این فیلم، داستانیست در مورد یک راهب جوان و شجاع قرون وسطی بنام برندان Brendan، یک کتاب مقدس، یک صومعه چند طبقه، یک پری ،یک موجود هشدار دهنده و یک جنگل که در آن دانه هایی یافت می شود که می توان از آنها جوهر سبز رنگ ویژه ای ساخت. پری کاملا واقعی جلوه می کند ، چنانکه برندان می تواند او را بصورتی حقیقی و ملموس ببیند. اگر لیپرچان ها leprechauns ( موجودات سبز پوش کوچک جنگلی) واقعا وجود دارند، پری بدون شک از وجود آنها آگاه است، و اگر وجود ندارند، او چگونه می تواند اینهمه مطمئن باشد؟

برندان، جوانترین راهب صومعه ی در حصار، با برادر آیدان Aidan پیر، راهبی که کتاب مقدس را به صومعه آورده است، دوست می شود. صفحاتی از کتاب هنوز کامل نشده اند و آیدان از برندان می خواهد که در تکمیل تذهیب کتاب کمک کند و برندان نیز، کارش را با سرپیچی کردن از دستورات آبوت ( راهب بزرگ)، خارج شدن از صومعه و گرد آوری دانه های جادویی آغاز می کند.

فیلم راز کلز به کارگردانی تام مور Tomm Moore، خود بیش و کم شبیه به یک کتاب دستنویس تذهیب شده است. هر فریم از فیلم یا حاشیه ها و قابها ، خطوط و جزئیات و تصاویر در هم پیچیده تزئین شده است. رنگها جسورانه و شفاف و طراحی ها کاملا خلاصه شده و دو بعدی هستند و تمام اینها اشاره ای هستند به هنر تذهیب و تصویرگری کتابها، در دوران پیش از رنسانس و در زمانی که پرسپکتیو هنوز کشف نشده بود. فیلم می تواند برای قشر وسیعی از مخاطبین جذاب باشد و قشر وسیعتری را نادیده بگیرد! کودکانی که هنوز جوانتر از آن هستند که با کسالت و ملال آشنا باشند و بزرگنرهایی که از ” هنر” لذت می برند، بی تردید مجذوب فیلم خواهند شد، اما نسل جوان امروزی، نسل معتاد به ” تبدیل شونده ها Transformers ” احتمالا چیزی از این فیلم در نخواهند یافت!

شهری بنام ترس A Town Called Panic

داستان شهری بنام ترس، همانگونه که از نامش بر می آید در مکانی رخ می دهد که هراس و وحشت، یک حس روزمره و دائمی است. بر روی یک تپه، در خانه ای که درونش بسیار بزرگتر از بیرونش است، یک کابوی، یک سرخپوست و یک اسب در کنار یکدیگر زندگی می کنند. همسایه ی آنها یک کشاورز است و قانون نیز بوسیله یک پلیس اعمال می شود. روز تولد اسب است و کابوی و سرخپوست تصمیم می گیرند که یک باربیکیوی آجری بعنوان هدیه تولد به او بدهند! آنها قصد دارند از طریق اینترنت ۵۰ عدد آجر برای ساخت اجاق سفارش بدهند، اما به دلیل یک خطای کامپیوتری، پنجاه میلیون آجر سفارش می دهند! و همین موضوع باعث ایجاد یک رشته دردسر و مصیبت بی پایان می شود!نکته ی جالب در مورد این انیمیشن این است که تمام شخصیتهای فیلم، مجموعه ای از عروسکهای ماکت هستند.

سازندگان این فیلم ، استفان آبیر Stephane Aubier و وینسنت پاتار Vincent Patar هستند: دو فیلمساز بلژیکی که پیش از این، همین داستان و شخصیتها را در قالب یک مجموعه ی فیلم کوتاه تلوزیونی ارائه داده بودند. این مجموعه تلوزیونی در سال ۲۰۰۳ در تلوزیونهای اروپایی به محبوبیت چشمگیری دست یافت. من پیش از این هرگز چنین سبک انیمیشنی ندیده بودم. فیلم در گروه انیمیشن ” استاپ موشن” قرار می گیرد، اما یک ” استاپ موشن” متفاوت به مفهوم واقعی کلمه، چرا که تمام کاراکترها ، عروسکهای کوچک مدل پلاستیکی هستند، نه عروسکهایی که برای یک فیلم استاپ موشن طراحی و ساخته شده باشند. کابوی و سرخپوست می توانند در هنگام لزوم، بازوهایشان را تکان بدهند، اما سایر قسمتهای بدن آنها کاملا صاف و بدون انعطاف است. من از دیدن فیلم بسیار لذت بردم، اما نمیتوانم انکار کنم که علیرغم فوق العاده بودنش، ” شهری بنام ترس”، فیلم منحصر به فردی نیست و مشابه زیاد دارد، اگرچه که  این موضوع فی النفسه ضعفی برای این فیلم به شمار نمی آید. مطمئنا این فیلم، مانند بسیاری از فیلمهای انیمیشن دیگر، خواهد توانست در بازار ویدیویی، به فروش مطلوبی دست پیدا کند.

در مورد داستان فیلم باید بگویم که داستان پر است از نکات ناامیدکننده ای که یکی پس از دیگری اتفاق می افتند. به همین دلیل لازم نیست که شما تمام فیلم را به یکباره ببینید! اگر هر بار یکی دو فصل ار فیلم را ببینید، بخوبی قادر به هضم آن خواهید بود! خواهش می کنم از حرف من دچار سوء تفاهم نشوید، من از تماشای فیلم در سینما بسیار راضی هستم. فیلم ، یک رویای افسون کننده ی معصومانه است. دوستی بین سه قهرمان فیلم بسیار شیرین است، حجب و حیای اسب پس از شکست دادن مادام لانگری Madame Longree بسیار دوست داشتنی است و صبر و بردباریش در قبال  تنگناهایی که سرخپوست و کابوی، یکی بعد از دیگری به بار میاورند قابل تحسین است.

داستان اسباب بازی Toy Story 3

در داستان اسباب بازی ۳، اندی به سن رفتن به کالج رسیده است، و در داستان ، اسباب بازیها تقریبا به حال خود رها می شوند. مشکلات اسباب بازیها زمانی آغاز می شوند که مادر به اندی دستور می دهد که ” سر و سامانی به وضعیت اتاقش بدهد”. مادر سه گزینه در برابر اندی قرار می دهد . او میتواند اسباب بازیهایش را  : به اتاق زیر شیروانی ببرد- آنها را به یک مهد کودک هدیه دهد – آنها را دور بیندازد! اندی نگاهی به اسباب بازیهای قدیمیش می اندازد، با دیدن وودی مردد می شود و در نهایت تصمیم می گیرد وودی را با خود به کالج ببرد. سایر اسباب بازیها سرانجام خود را در مهد کودک میابند. به نظر می رسد که این می توانست بهترین انتخاب برای آنها باشد، تا اینکه مشکلات زیرین و پنهانی جامعه ی اسباب بازیهای مهد کودک، به مرور خود را نشان میدهند و سرنخ همه ی مشکلات به خرس بزرگ صورتی رنگی بنام لوتسو ختم می شود. باز لایتیر دوباره در این فیلم نیز مشکلات خاص خود را دارد. او همچنان قهرمانی در مانده است و برای تکمیل شدن همه ی مشکلاتش، باید ریبوت نیز بشود! پس از ریبوت شدن، او شروع به صحبت کردن به زبان اسپانیایی می کند و مشکلات و دردسر های تازه ای نیز به مشکلات قدیمش افزوده می شود. خانم و آقای سیب زمینی نیز دچار مشکلات خاص خودشان هستند. خانم سیب زمینی چشمش را گم کرده است، با اینحال قادر است بدون چشم هم ببیند! این مسئله می تواند سئوالات بی شماری را بدنبال داشته باشد، از جمله اینکه آیا اگر آقای سیب زمینی گوشش را از دست بدهد، آیا همچنان قادر به شنیدن خواهد بود؟ یا مثلا اگر بینیش را از دست بدهد آیا قادر به بوییدن خواهد بود؟

داستان اسباب بازی ۳ ، یک کمدی شا د و بزن و بکوب واقعی است. فاقد انسان گرایی تقریبا ترسناکی است که در قسمتهای قبلی می دیدیم و با تکیه ی بیشتر بر حوادث و طنز ، فضای شاد تری را به تماشاچیان عرضه می کند. برخی از تماشاچیان معتقد بودند که داستان اسباب بازی ۳ یک شاهکار است. من معتقدم که این فیلم، فیلم خوبی بود.

بهترین انیمیشنهای سال ۲۰۱۰

۲۴
اردیبهشت

حیطه‌های مختلف در طراحی گرافیک

در طراحی گرافیک، حیطه‌ها و تخصصهای مختلفی وجود دارد:
• ارتباط بصری(Visual communication)- مانند:
o طراحی پوستر
o طراحی جلد
o طراحی علامت(Sign)
o طراحی نشان(Logo)
o طراحی حروف
o طراحی آگهی تبلیغاتی
o صفحه آرایی(layout) برای کتاب و نشریه
o طراحی صفحات وب
o طراحی چاپ برای بسته‌بندی
• تصویرسازی(Illustration)- مانند:
o تصویرسازی برای کتابهای کودک، کتابهای علمی و آموزشی
o تصویرسازی برای نشریات
o تعریف تصویر سازی تصویر سازی صورت‌های مختلفی دارد که برخی از هنرمندان به تصویر سازی کتب با موضوعات مختلف مشغول می باشد . این موضوعات می توانند شامل متون داستانی، تصویر سازی خبری مطبوعاتی، تصویر سازی فرهنگ عامیانه ( فولکوریک)، تصویر سازی آموزشی، تصویر سازی فنی و تصویر سازی کاربردی که بیشتر با محیط جوامع انسانی سر و کار دارند و … را شامل می شود. تصویر سازی هنری است که تصویر گر در آن اقدام به روایت‌گری مصور می نماید. موضوع کار تصویرگر می تواند یکی از موضوعات مذهبی، ادبی، تاریخی و علمی، آموزشی و … باشد .
o طراحی نقشه
گرافیک و بسته بندی به طور کلی رنگ اولین چیزی است که بیننده از بسته بندی درک می‌کند شکل و نوشته به ترتیب بعد از رنگ سبب جذب مشتری میگردند.به همین دلیل رنگ یکی از مهمترین عوامل انگیزشی در خرید محصول است.
نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد استفاده به جا از رنگ‌ها است به عنوان مثال رنگ سبزبسته به جای استفاده می تواند بیانگر فساد و پوسیدگی و از طرف دیگر می تواند بیانگر طراوت و تازگی باشد . در انتخاب رنگ محصولات غدایی و نوشیدنی‌ها علاوه بر توجه به رنگ ماده غذایی میتوان با توجه به ویژگی‌های گروه مصرف کننده از رنگ‌ها به عنوان ابزاری قدرتمند بهره جست. به عنوان مثال در طراحی جعبه چای‌های گیاهی میتوان از رنگ‌های ملایم و لطیف که مترادف فرآورده‌های گیاهی است بهره گرفت. اما مورد چای واقعی میتوان با استفاده ابز زمینه تیره حس مرغوبیت محصول را دز مشتری ایجاد نمود و استفاده از تصاویر مرتبط نوعی تشخص به محصول می بخشد.
گاهی میتوان با ایجاد ارتباط بین بسته‌های یک محصول معنا و مهفوم خاصی را بیان کرد . به عنوان نمونه در طراحی جعبه کفش کودکان با استفاده از رنگ‌های قوی مانند سبز، زرد و قرمزارتباطی سرگرم کننده و جذاب زمانی که کنار یکدیگر چیده میشوند ایجاد نمود.
استفاده مناسب از رنگ سبب انتقال پبام و سهولت پیدا کردن کد کفش در چیدمان مغازه میگردد. این رنگ‌ها بر روی ساک دستی فروشگاه استفاده شده و این نوارهای رنگی در کنار توضیحاتی در مورد دلایل مواظبت از پاها تاثیر زیبا و مخصوصی بر روی مشتری میگذارد.
نکته دیگر اینکه، اگرچه استفاده از چاپ ۴ رنگ ارزشمند است اما طراحان در برخی موارد متوسل به انتخابی جسورانه و استفاده از بسته بندی تک رنگ میشوند به عنوان مثال در مورد فرآورده‌های ویژه مردانه استفاده از حداقل رنگ میتواند نماینگر پیامی محکم و مردانه باشد.
از رنگهای آبی، سبز و زرد به منظور تداعی شادابی و حیات در بسته بندی محصول استفاده میشود. استفاده از این رنگها یکی از ساده‌ترین و گویاترین روشهای است که برای نشان دادن خنکی وتازگی در بسته بندی محصولاتی مانند آب معدنی و سبزیجات و میوه‌ها استفاده میگردد. به عنوان نمونه استفاده از رنگ آبی قوی و آرام بخش به عنوان رنگ زمینه برای ارائه فرآوردهٔ اسپری پا بسیار حساب شده به نظر میاید و طراح توانسته با بهره گیری از توانایی رنگ آبی برای القا پاکیزگی و خنکی این حس را به مصرف کننده القا کند .
همچنین استفاده از رنگهای روشن مانند صورتی روشن و آبی و زرد روشن برای بسته بندی هایی که حاوی محصولاتی لطیف و ملایم بسیار به جا است.
گاهی برای ایجاد تاثیراتی از تمول و فریبندگی و کیفیت عالی می توان در رنگ بندی از مقداری طلایی و یا نقره ای به همراه رنگ هایی متالیک از آبی، قهوه ای، فیروزه ای و خاکستری و خرمایی استفاده کرد.از این ترکیب بندی‌ها برای محصولاتی همچون شکلات، عطر و محصولاتی که نیاز به القا قیمت گران دارند بکار برده می شود.
در انتها باید خاطر نشان شد در انتخاب رنگ در بسته بندی باید به احساس ناشی از آن بر روی گروه هدف دقت کافی شود.

حیطه‌های مختلف در طراحی گرافیک